Gerçekten Sevgi Neydi?

Gerçekten Sevgi Neydi?

Gerçekten sevgi neydi?

Hissettiğimiz bu yoğun duygular ne anlama geliyor? Kadın ve erkek birbirine nasıl aşık olurlar?

Amaç sevgi anne sevgisi gibi koşulsuz sevgidir. En büyük özelliği bütün olumsuz durumlardan korumaktır. Anaç sevgi koşulsuz şartsız sevgiye denir. Anaç sevgi örnekleri dünden günümüze kadar olan efsanelere bakmak gerekir.

Bu konunun görüşleri her birey için farklı olsa da sonucu hep aynıdır. İki insan birbirini gerçekten seviyorsa sonucu sadece mutluluk olur. Ortada gerçek saf bir sevgi varsa en zor zamanlarda en acı günlerde birbirlerini mutlu edebilirler. Kimileri için bu his tabiri ‘sanki karnımda kelebekler uçuyor’ kimileri için ise ‘o olmadan nefes alamam’ durumuna kadar gidiyor. Aşk ve özlem konusu gerek hikayelerde, romanlarda, kitaplarda ve sinema ekranlarında oldukça çok ele alınmıştır. Efsaneleşmiş hikayeler kültürümüze iz bırakmıştır. Leyla ile Mecnun, Aslı ile Kerem’in büyük aşk yaşamları Türk edebiyatında büyük yer edinmiştir.

 

Sevgi

Özlem mi Aşk mi

Bir kısım kişi aşkı merak olarak tanımlar. Kişinin karşısında ki insanın nelerden hoşlandığını, neler yaptığını, nelerden nefret ettiğini vb. merak eder. Bu merak onu aşka sürükler ve duygular merak üzerinden açılır. Birbirini tanımaya başlar ve bu birbirlerini tamamlamayla devam eder. Güzel maceralar, güzel aşklar, saf duylar onlar için merakla başlar.

Biyolojik olarak sevginin, hormonlar ve kimyasallardan başka kaynağı yoktur lakin insani duygular ve hisler mevcuttur. Sevginin en büyük özelliği kişinin mutluluğudur.


Yazar: admin

Görüntüleme: 148 defa

Kategori: Hasret, ilk sohbet

Yayınlanma Tarihi: 18 Eylül 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50