SEO Uyumlu Makale Nedir

SEO Uyumlu Makale Nedir

SEO Uyumlu Makale Nedir

SEO Uyumlu Makale Nedir Klavyesi olan herkes yazıyor, evet ne tesadüf bende yazıyorum, Google herkesin yazısı okunsun istemiyor! Çok seçici her önüne gelen yemeği yemiyor, bir gurme edasıyla, iyi yemekleri müşterilerine önerirken; kötüleri çöp tenekesine gönderiyor. Google Seo uyumlu makale seviyor. Gurmemizin ağzına layık yemeğimizi pişirmeye başlayalım.

Şimdi birde sözlük tanımı: SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu); Google arama motorunda en üst seviyelere çıkmak için üretilen kaliteli yazılara Seo uyumlu içerikler denir.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Makale yazmaya başlama önce Google arama motorunun, internet kullanıcılarının makalelerde kalma süresini ve hatta sizin makalenizden sonra aramayı bırakıp tatmin olup olmadığını takip ettiğini bilerek, kaliteli ve akıcı içerikler üretmelisiniz. Yazmanın keyifli serüvenine ilk defa başlıyorsanız merak etmeyin, eğlenerek öğrenmeyi ilke edinirseniz kısa sürede iyi bir makale yazarı olursunuz.

Makale yazarken 300 kelimenin üzerinde yazmalısınız. 300 kelime sizin en alt limitiniz olsun. Google Arama Motor’unun 2000 kelimenin üzerindeki makaleleri tercih ettiği bilinmektedir.

SEO için kaç kelime?

Google arama motorunun uzun makaleleri tercih ettiği doğru ama eksik bir bilgidir. Makalenizin kelime sayısının uzun olması, bir yağlı boya tabloda boyanın olup sizi hayran bırakan resmin olmamasıyla eşdeğerdir. Bir ressam; ilk önce hayal eder ve sonrasında tasarlayıp, sanat eseri için ne kadar boya gerekiyorsa kullanır. Makale yazarı da İlk önce içerik için gerekli hazırlıkları yaptıktan ve kurguyu oluşturduktan sonra ne kadar kelime gerekiyorsa kullanır. Siz, insanlara hayallerinizi, düşünce ve bilgilerinizi kaliteli bir şekilde nasıl sunacağınızı bulduğunuzda Seo uyumlu makale için kaç kelime gerektiği kendiliğinden ortaya çıkar.

Kaliteli İçerik
İnsanları etkileyecek içerik üretmek için: Hakim olduğunuz konuları iyi bilin, hedef kitlenizi çocuğunuz gibi tanıyın, araştırma yapın, gündemi sürekli takip edip güncellenin, makaleyi yazdığınız dili sevin, bilgiyi akıcı vermeyi öğrenin, okuyucularınıza ilham verin…

İnternette önemli olan doğru bilgiyi kendinize özgü bir üslupla, anlaşılır ve akıcı olarak verebiliyorsanız doğru yoldasınız demektir.

Anahtar Kelime Nedir?

Kaliteli bir makale oluşturduk ama Google bunu henüz bilmiyor! İşte burada devreye anahtar kelimeler giriyor. Söz sihirdir diyorlar; Alaattin’in “Açıl susam açıl ” dediği gibi, bizde Google da görünür olmak için sihirli kelimeler bulmayı öğreneceğiz. Seo uyumlu makale için 3 den az olmamak kaydıyla 15’e kadar anahtar kelime seçilebilir. İçeriğe uygun seçimler yapmalısınız. Anahtar kelimelerin yazınızın içeriğine oranı,%1-%3 arasında olması ideal olanıdır.

Seo anahtar kelimeleri için hangi programlardan ve sitelerden yardım alabiliriz:

Google arama motorunda tarama yaptığımızda en üst sıralarda hangi anahtar kelimelerin olduğunu bulabilirsiniz.
UberSuggest, anahtar kelime analizi çok kullanışlı bir site, detaylı kullanımıyla alakalı internette birçok bilgi mevcut.

Seo Uyumlu Makalede Başlık

Seo

Seo Yazım Kuralları

Ana başlığı; konu ile uyumlu, içinde anahtar kelime bulunan, H1 etiketi ile oluşturmaya dikkat edin. Alt başlıkların içinde de anahtar kelimeler barındırması seo uyumu açısından önemlidir. Alt başlıklar için H2,H3,H4,H5 etiketlerini makalenizin dizaynına göre kullanın.

Yazım Kuralları Gereklimi?

İnternette yazıyor olmanız sizi özgürleştir ama anlaşılır yapmaz. Anlaşılabilir olmanın kurallarından biride dil bilgisi ve imla kurallarına dikkat etmektir. Yazım kuralları ile alakalı internette başvurabileceğiniz yüzlerce kaynak vardır. Kendinizi geliştirmek için mutlaka zaman ayırmalısınız.

 

Özgünlük Ne Kadar Önemli?

Makalenizin içeriğinin ne kadar özgün olduğu ve ne kadar seo kurallarına göre yazıldığına göre Google Arama Motor’unda üst sıralara çıkacaktır. Kopyalanan içeriklerin Google Arama Motor’unda hiç şansı yok. Yine internet ortamında özgünlük testi yapan birçok siteye ulaşabilirsiniz: smallseotools, plagiarisma…

Sonuç olarak

Seo uyumlu makale yazarken dikkat etmeniz gereken en önemli husus yazmayı sevmenizdir. Sevdiğiniz alanlarda içeri üreterek başlayın. Zamanla kaleminiz gelişerek uzman bir makale yazarı olabilirsiniz. Kim bilir belki de sizin makaleleriniz arama motorlarında hep üst sıralarda olur…

SEO Uyumlu Makale Nedir


Yazar: admin

Görüntüleme: 532 defa

Kategori: Genel, Sohbet, Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 12 Mayıs 2024

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50